Dome Power MiniFit – För Bernafon & Oticon hörapparater
Dome Power MiniFit är speciellt anpassade för Bernafons och Oticons bakom-örat hörapparater med MiniFit-högtalare. Dessa domer är också kompatibla med hörapparater som använder Bernafon Corda MiniFit tunna ljudslangar.
Vad är Dome Power MiniFit?
Dessa små, flexibla gummipluppar fästs på högtalaren eller ljudslangen på din hörapparat. Dome Power MiniFit är tillverkade av mjukt silikonmaterial för att ge optimal komfort och en stabil passform i hörselgången, vilket gör dem perfekta för daglig användning.
Storlekar och förpackning
Dome Power MiniFit finns tillgängliga i fyra olika storlekar för att passa individuella behov och olika hörselgångar. Varje förpackning innehåller 10 stycken domer, vilket gör det enkelt att byta regelbundet och bibehålla både hygien och prestanda.
För vilka hörapparater är Dome Power MiniFit lämpliga?
Dome Power MiniFit är kompatibla med:
- Bernafons bakom-örat hörapparater med MiniFit-högtalare.
- Oticons bakom-örat hörapparater med MiniFit-högtalare.
- Hörapparater med Bernafon Corda MiniFit tunna ljudslangar.
Fördelar med Dome Power MiniFit:
- Optimal komfort: Tillverkade av mjukt silikonmaterial som är skonsamt mot hörselgången.
- Stabil passform: Hjälper hörapparaten att sitta säkert och bekvämt hela dagen.
- Fyra storlekar: Anpassade för att passa olika hörselgångar.
- Långvarig användning: Förpackningen med 10 domer räcker för flera månaders regelbundet byte.
Råd vid köp
Kontakta gärna din audionom för att säkerställa att du väljer rätt domer för din hörapparat. En korrekt passform är avgörande för både komfort och ljudkvalitet.